|
Опис бізнесу(текстова частина)
Важливі події розвитку (в тому числі злиття, поділ, приєднання, перетворення, виділ) |
ВАТ "Iчнянське районе пiдприємство матерiально-технiчного постачання "Райагропостач" засновано згiдно з наказом регiонального вiддiлення ФДМУ по Чернiгiвськiй обл. вiд 21.06.1996 №196 шляхом перетворення державного пiдприємства у вiдкрите акцiонерне товариство. |
Про організаційну структуру емітента, дочірні підприємства, філії, представництва та інші відокремлені структурні підрозділи із зазначенням найменування та місцезнаходження, ролі та перспектив розвитку, зміни в організаційній структурі у відповідності з попереднім звітним періодом |
ВАТ є єдиним майновим комплексом. Дочiнiх пiдприємств та фiлiй немає. |
Будь-які пропозиції щодо реорганізації з боку третіх осіб, що мали місце протягом звітного періоду, умови та результати цих пропозицій |
Пропозицiй з боку третiх осiб щодо реорганiзацiї не поступало. |
Опис обраної облікової політики (метод нарахування амортизації, метод оцінки вартості запасів, метод обліку та оцінки вартості фінансових інвестицій тощо) |
На пiдприємствi застосовується:
- метод нарахування амортизацiї: вiдповiдно до пiдпункту 8.6.1. ЗУ "Про оподаткування прибутку пiдприємств" вiд 22 травня 1997 року № 287-ВР (зi змiнами та доповненнями), норми встановленi до балансової вартостi на початок кварталу у вiдсотках за трьома групами в розрахунку на календарний квартал.
- метод оцiнки вартостi запасiв: метод ФIФО. |
Текст аудиторського висновку |
Аудиторський висновок (звiт незалежного аудитора)
Щодо фiнансової звiтностi вiдкритого акцiонерного товариства
Iчнянське районне пiдприємство iРайагропостачi
за 2011 рiк.
Для НКЦПФР по Чернiгiвськiй обл.
I. Основнi вiдомостi про емiтента
Вiдкрите акцiонерне товариство Iчнянське районне пiдприємство iРайагропостачi код за ЄДРПОУ 14248873, розташовано та зареєстровано за юридичною адресою: 16703, Чернiгiвська обл., Iчнянський район, м.Iчня, вул..Вокзальна, буд.139.
Вiдкрите акцiонерне товариство Iчнянське районне пiдприємство iРайагропостачi (далi - Товариство) зареєстроване Iчнянською районною державною адмiнiстрацiєю Чернiгiвської областi 28 лютого 1996 р.. Товариство створено шляхом перетворення державного пiдприємства Iчнянське районне пiдприємство iРайагропостачi у вiдкрите акцiонерне товариство Iчнянське районне пiдприємство iРайагропостач. Нова редакцiя статуту Товариства зареєстрована 13 червня 2000 року.
Товариство створено з метою здiйснення пiдприємницької дiяльностi для одержання прибутку шляхом ефективної пiдприємницької дiяльностi у вiдповiдностi до дiючого законодавства.
II. Опис аудиторської перевiрки
Аудиторська перевiрка проведена у вiдповiдностi до Мiжнародних стандартiв контролю якостi, аудиту, огляду. Iншого надання впевненостi та супутнiх послуг, зокрема МСА 700, 705, 706 . Цi стандарти вимагають вiд аудитора дотримання етичних вимог, а також планування й виконання аудиторської перевiрки для отримання достатньої впевненостi, що фiнансовi звiти не мiстять суттєвих викривлень.
В пiдготовцi аудиторського висновку аудитор керувалася Вимогами до аудиторського висновку при розкриттi iнформацiї емiтентами цiнних паперiв № 1360 вiд 29.09.2011 р., зареєстровано в Мiнiстерствi юстицiї України вiд 28 листопада 2011 р. за № 1358I20096, а також Законом України iПро цiннi папери та фондовий ринокi №3480-IV вiд 23.02.2006 р. зi змiнами, Законом України iПро державне регулювання ринку цiнних паперiв в Українii №448I96-ВР вiд 30.10.1996 р. зi змiнами, Законом України iПро аудиторську дiяльнiстьi №3125-XIII вiд 22.04.1993 р. (в редакцiї Закону України вiд 14.09.2006 р., №140-V) зi змiнами, Законом України iПро бухгалтерський облiк та фiнансову звiтнiсть в Українii №996-XIV-ВР вiд 16.071999р., iз змiнами та доповненнями, Господарським кодексом України №436-IV вiд 16.01.2003р. iз змiнами та доповненнями.
Аудитором проведено аудиторську перевiрку фiнансової звiтностi Вiдкрите акцiонерне товариство Iчнянське районне пiдприємство iРайагропостачi (далi i iТовариствоi), що включає:
i Баланс станом на 31 грудня 2011 року;
i Звiт про фiнансовi результати за 2011 рiк;
за перiод дiяльностi з 01 сiчня 2011 року по 31 грудня 2011 року з метою визначення чи складенi фiнансовi звiти в усiх суттєвих аспектах згiдно з визначеною концептуальною основою фiнансової звiтностi за рiк, що минув, станом на 31 грудня 2011 року.
Застосовуючи метод вибiркової перевiрки та тестування перевiрено показники фiнансової звiтностi, виявленi принципи оцiнки статей балансу Вiдкрите акцiонерне товариство Iчнянське районне пiдприємство iРайагропостачi, проаналiзована облiкова полiтика Товариства.
Бухгалтерський облiк Вiдкрите акцiонерне товариство Iчнянське районне пiдприємство iРайагропостачi здiйснює вiдповiдно до вимог Закону України iПро бухгалтерський облiк та фiнансову звiтнiсть в Українii № 996 вiд 16.07.1999р., до затверджених стандартiв бухгалтерського облiку, iнших нормативних документiв з питань органiзацiї бухгалтерського облiку. Товариство веде бухгалтерський облiк господарських операцiй щодо майна i результатiв своєї дiяльностi в натуральних одиницях i в узагальненому грошовому виразi шляхом безперервного документального i взаємоповiязаного їх вiдображення.
Вiдповiдальнiсть за несвоєчасне складання первинних документiв i регiстрiв бухгалтерського облiку та недостовiрнiсть вiдображених у них даних несуть особи, якi склали та пiдписали цi документи (ст.9 п.8 Закону України iПро бухгалтерський облiк та фiнансову звiтнiсть в Українii вiд 16 липня 1999 року № 996-XIV).
Бухгалтерський облiк на пiдприємствi ведеться у журнально-ордернiй формi неавтоматизовано у вiдповiдних журналах, вiдомостях та регiстрах з застосуванням Плану рахункiв бухгалтерського облiку активiв, капiталу, зобовiязань i господарських операцiй, затвердженого наказом Мiнфiну України вiд 30.11.1999 року №291.
Облiкова полiтика, затверджена Наказом №3 вiд 10 сiчня 2011 року iПро бухгалтерського облiку i облiкову полiтику пiдприємстваi. Облiкова полiтика встановлює: класифiкацiю активiв та зобовiязань, амортизацiю необоротних активiв згiдно прямолiнiйного методу; метод нарахування резерву сумнiвних боргiв. Наказом про облiкову полiтику прийнято не нараховувати забезпечення майбутнiх витрат.
III. Вiдповiдальнiсть управлiнського персоналу
Управлiнський персонал несе вiдповiдальнiсть за пiдготовку та достовiрне представлення цих фiнансових звiтiв у вiдповiдностi до Нацiональних Положень(стандартiв) бухгалтерського облiку. Вiдповiдальнiсть управлiнського персоналу охоплює: розробку, впровадження та використання внутрiшнього контролю стосовно пiдготовки та достовiрного представлення фiнансових звiтiв, якi не мiстять суттєвих викривлень внаслiдок шахрайства або помилки; вибiр та застосування вiдповiдної облiкової полiтики, а також облiкових оцiнок, якi вiдповiдають обставинам .
IV. Вiдповiдальнiсть аудитора
Вiдповiдальнiстю аудитора є надання висновку, щодо фiнансових звiтiв на основi результатiв проведеного аудиту. Ми провели аудит вiдповiдно до Мiжнародних стандартiв аудиту. Цi стандарти вимагають вiд аудитора дотримання вiдповiдних етичних вимог, а також планування й виконання аудиту для отримання достатньої впевненостi, що фiнансова звiтнiсть не мiстить суттєвих викривлень.
Аудит передбачає виконання аудиторських процедур задля отримання аудиторських доказiв стосовно сум та розкриття iнформацiї у фiнансових звiтах. Вiдбiр процедур залежить вiд судження аудитора. До таких процедур входить i оцiнка ризикiв суттєвих викривлень фiнансових звiтiв внаслiдок шахрайства або помилок. Виконуючи оцiнку цих ризикiв, аудитор розглядає заходи внутрiшнього контролю, що стосуються пiдготовки та достовiрного представлення фiнансових звiтiв, з метою розробки аудиторських процедур, якi вiдповiдають обставинам, а не з метою висловлення думки щодо ефективностi внутрiшнього контролю субiєкта господарювання. Аудит включає також оцiнку вiдповiдностi використаної облiкової полiтики, прийнятнiсть облiкових оцiнок, зроблених управлiнським персоналом, та оцiнку загального представлення фiнансових звiтiв.
V.
Аудитор вважає, що в результатi аудиторської перевiрки отримано достатнi та прийнятнi аудиторськi докази для висловлення умовно-позитивної думки.
Пiдстава для висловлення умовно-позитивної думки:
Аудитор не спостерiгала за iнвентаризацiєю наявних запасiв та необоротних активiв Товариства, оскiльки час її проведення передував часу проведення аудиторської перевiрки. В звiязку з тим, що статтi необоротних активiв та запасiв є суттєвими у фiнансовiй звiтностi, аудитором були проведенi аудиторськi процедури тестування надiйностi результатiв проведеної iнвентаризацiї необоротних активiв. Iснуючi елементи внутрiшнього контролю, що стосуються необоротних активiв та запасiв дозволяють аудитору висловлювати думку стосовно необоротних активiв та запасiв.
Товариством не регулюється додатковий капiтал при вибуттi необортних активiв, дооцiнених ранiше, але цей факт не має всеохоплюючого впливу на фiнансову звiтнiсть Товариства.
Висновок i умовно-позитивна думка
На нашу думку, фiнансовi звiти, за винятком можливого впливу викладеного в параграфi iПiдстава для висловлення умовно-позитивної думкиi, подають достовiрно, в усiх суттєвих аспектах фiнансовий стан ВАТ Iчнянське районне пiдприємство iРайагропостачi станом на 31 грудня 2011 року, а також результат його дiяльностi за рiк, що минув згiдно Положень (Стандартiв) бухгалтерського облiку в Українi i вiдповiдають Закону України iПро бухгалтерський облiк та фiнансову звiтнiсть в Українii вiд 16.07.1999 року №996-XIV зi змiнами та доповненнями та iншим нормативним вимогам, щодо органiзацiї бухгалтерського облiку та звiтностi в Українi .
VI. Висновок щодо дотримання вимог законодавчих та нормативних актiв та розкриття iнформацiї, який не впливає на висловлення думки аудитора.
Аудитором була перевiрена вiдображена у фiнансовiй звiтностi iнформацiя про активи товариства.
Необоротнi активи - основнi засоби.
Станом на 31.12.2011 року вiдображено власних основних засобiв на суму:
Первiсна вартiсть i 1174,8 тис.грн.
Знос - 898,8 тис.грн.
Залишкова вартiсть i 276,0 тис.грн., що пiдтверджується даними головної книги.
Ступiнь зношеностi основних засобiв i 76,5%. Протягом звiтного року вiдбулась реалiзацiя необоротних активiв. Коефiцiєнт вибуття 1%.
Станом на 31.12.2011 року нематерiальних активiв у фiнансовiй звiтностi не вiдображено.
Облiк операцiй вибуття необоротних активiв класифiкуються та вiдображаються згiдно облiкової полiтики пiдприємства та П(С)БО №7 iОсновнi засобиi.
Фiнансових вкладень товариство не має.
Оборотнi активи i виробничi запаси, грошовi кошти, дебiторська заборгованiсть.
Порядок визнання та оцiнки придбання запасiв вiдповiдає П(С)БО №9 iЗапасиi . Запаси на дату складання балансу оцiненi по цiнам придбання.
Дебiторська заборгованiсть складається iз поточної заборгованостi за наданi послуги оренди, та за реалiзованi товари,iншої дебiторської заборгованостi. Облiк та оцiнка дебiторської заборгованостi ведеться згiдно з П(С)БО №10 iДебiторська заборгованiстьi. Дебiторська заборгованiсть становить 11,8% вiд активiв Товариства.
Резерв сумнiвних боргiв на пiдприємствi не розраховується.
Iнформацiя про активи товариства у фiнансовiй звiтностi розкрита вiдповiдно до нацiональних (положень) стандартiв бухгалтерського облiку та прийнятої облiкової полiтики пiдприємства.
Визнання, облiк та оцiнка зобовiязань ведеться вiдповiдно до П(С)БО №11 iЗобовiязанняi. Поточнi зобовiязання складаються iз кредиторської заборгованостi по розрахунках з бюджетом, кредиторської заборгованостi за зворотною фiнансовою допомогою, поточної заборгованостi з оплати працi та соцiального страхування, що пiдтверджується даними аналiтичного та синтетичного облiку. Поточнi зобовiязання на дату балансу становлять 55,8 тис.грн., що складає 15,3% вiд пасивiв Товариства .
Довгострокових зобовiязань на дату балансу Товариство не мало.
У фiнансовiй звiтностi товариства iнформацiя про зобовiязання розкрита вiдповiдно до нацiональних (положень) стандартiв бухгалтерського облiку та прийнятої облiкової полiтики пiдприємства.
Власний капiтал - статутний капiтал, додатковий капiтал (дооцiнка активiв), збитки. Резервний капiтал на дату балансу не сформовано.
Статутний капiтал Товариства сплачений у повному обсязi.
Частка державного майна у статутному капiталi Товариства вiдсутня.
Протягом звiтного перiоду змiн в розмiрi статутного капiталу не вiдбувалось.
Протягом звiтного перiоду Товариство отримувало дохiд реалiзацiї мастильних матерiалiв та вiд надання власного нерухомого майна в оренду. Балансовий прибуток та збитки визначаються згiдно з чинним законодавством. Товариство за результатами дiяльностi в 2011 роцi отримало збиток в розмiрi 2,4 тис.грн..
У фiнансовiй звiтностi товариства iнформацiя про власний капiтал розкрита вiдповiдно до нацiональних (положень) стандартiв бухгалтерського облiку та прийнятої облiкової полiтики пiдприємства.
VII. Щодо вiдповiдностi вартостi чистих активiв.
Статутний капiтал Товариства визначає мiнiмальний розмiр майна Товариства, який гарантує iнтереси його кредиторiв. Згiдно статтi 155 пункт 3 Цивiльного кодексу України № 435-IV вiд 16.01.2003р. (зi змiнами та доповненнями), якщо вартiсть чистих активiв Товариства виявиться меншою вiд статутного капiталу, Товариство зобовiязане оголосити про зменшення свого статутного капiталу та зареєструвати вiдповiднi змiни до Статуту у встановленому порядку. Якщо вартiсть чистих активiв Товариства стає меншою вiд мiнiмального розмiру статутного капiталу, встановленого законом, товариство пiдлягає лiквiдацiї.
Вартiсть чистих активiв Товариства на 31.12.2011р. становить 308,6 тис. грн. яка є вища за розмiр статутного капiталу (155 тис. грн.), що вiдповiдає нормам чинного законодавства України.
VIII. Щодо iншої iнформацiї.
Суттєвих невiдповiдностей мiж фiнансовою звiтнiстю, що перевiрена аудитором та iншою iнформацiєю, що розкривається емiтентом та подається до Комiсiї з цiнних паперiв разом з фiнансовою звiтнiстю, не виявлено.
IX. Щодо виконання значних правочинiв.
Iнформацiї щодо вчинення Товариством значних правочинiв протягом звiтного перiоду отримано не було.
X. Щодо корпоративного управлiння.
Корпоративне управлiння Товариством здiйснюється Загальними зборами, якi вибирають Правлiння товариства та Наглядову раду,та надiляють їх повноваженнями управлiння в перiод мiж зборами. Контроль над Правлiнням Товариства здiйснює Наглядова рада. Внутрiшнього аудиту Товариство не має. Для перевiрки фiнансово-господарської дiяльностi Загальнi збори Товариства обирають Ревiзора. Останнi збори акцiонерiв Товариства вiдбулись 22.04.2011 року.
XI. Iнформацiї щодо подiй, якi б мали значний вплив на фiнансово-господарську дiяльнiсть Товариства та якi вiдбулися протягом звiтного року, що могли б призвести до суттєвого викривлення фiнансової звiтностi внаслiдок шахрайства та значної змiни вартостi його цiнних паперiв не було отримано .
XII. Аналiз показникiв фiнансового стану акцiонерного товариства станом на 31.12.2011 року :
№ Показник Формула розрахунку Значення Змiни 5-4 Нормативне значення
На початок року 2011 На кiнець року 2011
1 2 3 4 5 6 7
1.Аналiз майнового стану пiдприємства
1.1. Коефiцiєнт зносу основних засобiв ф.1 р.032:ф1 р.031 0,7533 0,7651 0,0118 Зменшення
1.2. Коефiцiєнт вибуття основних засобiв ф.5 р.260(гр.8):ф.1 р.031(гр.3) 0,0104 0,0104 Збiльшення
2.Аналiз лiквiдностi пiдприємства
2.1. Коефiцiєнт покриття ф1 р.260: ф1 р.620 1,8281 1,5842 -0,2438 >1
2.2. Коефiцiєнт швидкої лiквiдностi ф1 (р.260 - р.100 - р.110 - р.120 - р.130- р.140):ф1 р.620 1,1629 0,9695 -0,1934 0,6 - 0,8
2.3. Коефiцiєнт абсолютної лiквiдностi ф1 (р.220+р230+р.240) : ф1 р.620 0,4525 0,1971 -0,2554 >0збiльшення
2.4. Чистий оборотний капiтал ф1 (р.260- р.620) 18,3000 32,6000 14,3000 >0збiльшення
3.Аналiз платоспроможностi (фiнансової стiйкостi) пiдприємства
3.1. Коефiцiєнт платоспроможностi (автономiї) ф1 р.380 : ф1 р.640 0,934 0,847 -0,086 >0,5
3.2. Коефiцiєнт фiнансування ф1 (р.430+р.480 +р.620+р.630) :ф1 р.380 0,071 0,181 0,1097 <1 зменшення
3.3. Коефiцiєнт забезпеченностi власними оборотними засобами ф1 (р.260 - р.620) : Ф1 р.260 0,453 0,369 -0,084 >0,1
3.4. Коефiцiєнт маневренностi власного капiталу ф1 (р.260 -р.620) : ф1 р.380 0,059 0,106 0,0467 >0 збiльшення
4.Аналiз дiлової активностi пiдприємства
4.1. Коефiцiєнт оборотностi активiв ф2р.030 : ф1(р.280(гр3) + р.280(гр4)):2 1,6216 1,8220 0,2004 Збiльшення
4.2. Коефiцiєнт оборотностi кредиторської заборгованностi ф2р.030 : ф1(сум.р.530)(гр3) + сум(р.530(гр4)):2 19,6765 22,1078 2,4313 Збiльшення
4.3. Коефiцiєнт оборотностi дебiторської заборгованностi ф2р.030 : ф1(сум.р.160+р.210)(гр3) + сум(р.160+ р.210(гр4)):2 19,6424 22,0694 2,4271 Збiльшення
4.4. Строк погашення дебiторської заборгованостi, днiв Тривалiсть перiодуIкоефiцiєнт оборотностi дебiторської заборгованостi 19 17 -2 Зменшення
4.5. Строк погашення кредиторської заборгованостi, днiв Тривалiсть перiодуIкоефiцiєнт оборотностi кредиторської заборгованостi 19 17 -2 Збiльшення
4.6. Коефiцiєнт оборотностi основних засобiв (фоновiддача) ф2р.030 : ф1 (р.031(гр3) +Р.031(ГР4)):2 0,4790 0,5382 0,0592 Збiльшення
4.7. Коефiцiєнт оборотностi власного капiталу ф2р.030 : ф1 (р.380(гр3) +р.380(гр4)):2 1,8260 2,0516 0,226 Збiльшення
5.Аналiз рентабельностi пiдприємства
5.1. Коефiцiєнт рентабельностi дiяльностi ф2 р.150: ф2 р.030 -0,047 -0,004 0,0436 >0 збiльшення
Проаналiзувавши показники фiнансового стану ВАТ Iчнянське районне пiдприємство iРайагропостачi можна сказати наступне:
Коефiцiєнти лiквiдностi мають значення, що знаходяться вище нормативних i показують, що Товариство може вчасно розраховуватись за поточними зобовiязаннями. Чистий оборотний капiтал в порiвнянi з минулим перiодом збiльшився, i це свiдчить про можливiсть Товариства здiйснювати iнвестицiї в розвиток своєї фiнансової дiяльностi.
Коефiцiєнти фiнансової стiйкостi в порiвняннi з минулим перiодом майже не змiнились, i свiдчать про достатню забезпеченiсть власними оборотними засобами.
Коефiцiєнт оборотностi дебiторської та кредиторської заборгованостi збiльшились, отже загальний стан розрахункiв з дебiторами та кредиторами покращився.
Обсяг виручки вiд реалiзацiї в 2011 роцi в порiвняннi з 2010 роком зрiс на 12%, при зменшеннi в звiтному перiодi операцiйних витрат приблизно на 3%, та ростi собiвартостi реалiзованих товарiв то послуг, що в цiлому вiдобразилось на прибутку ( тобто зменшились збитки).
У Товариства зовсiм не оновлюються основнi засоби. Ефективнiсть використання їх задовiльна.
У звiтному перiодi дiяльнiсть пiдприємства була збиткова. В цiлому загальний фiнансовий стан Товариства можна охарактеризувати як стiйкий, незалежний вiд зовнiшнiх кредиторiв, iз задовiльною платоспроможнiстю.
Iнформацiї про загрози безперервностi дiяльностi Товариства нами отримано не було.
XIII.
Аудит проведено Товариством з обмеженою вiдповiдальнiстю iАудиторсько-консалтинговою компанiєю iНIЛi, яка внесена в Реєстр субiєктiв аудиторської дiяльностi згiдно свiдоцтва №4511, виданого Аудиторською палатою України 23 лютого 2012 року за рiшенням №246I4
М.Чернiгiв, вул..50 рокiв ВЛКСМ, 14А.
Тел..(0462) 605-607
XIV.Договiр на здiйснення аудиту звiтностi №8I12 вiд 05 березня 2012 р.
XV. Аудиторська перевiрка розпочата 19 березня 2012 року, закiнчена i 22 березня 2012 року.
Директор ТОВ iАудиторсько-консалтингової
Компанiї iНIЛi
Аудитор Н.I.Ляшенко
22 березня 2012 р.
М.Чернiгiв, Україна |
Інформація про основні види продукції або послуг, що їх виробляє чи надає емітент, перспективність виробництва окремих товарів, виконання робіт та надання послуг; залежність від сезонних змін; про основні ринки збуту та основних клієнтів; основні ризики в діяльності емітента, заходи емітента щодо зменшення ризиків, захисту своєї діяльності та розширення виробництва та ринків збуту; про канали збуту й методи продажу, які використовує емітент; про джерела сировини, їх доступність та динаміку цін; інформація про особливості стану розвитку галузі виробництва, в якій здійснює діяльність емітент, рівень впровадження нових технологій, нових товарів, його положення на ринку; інформація про конкуренцію в галузі, про особливості продукції (послуг) емітента; перспективні плани розвитку емітента; кількість постачальників за основними видами сировини та матеріалів, що займають більше 10 відсотків в загальному об'ємі постачання |
Послуги по реалiзацiї товарiв, пального та арендi автомобiльного транспорту. |
Інформація про основні придбання або відчуження активів за останні п'ять років. Якщо підприємство планує будь-які значні інвестиції або придбання, пов'язані з його господарською діяльністю, їх необхідно описати, включаючи суттєві умови придбання або інвестиції, її вартість і спосіб фінансування |
Протягом звiтного року основнi засоби не придбавались.
Пiдприємство на даний час не планує залучення значних iнвестицiй та здiйснення нових придбань активiв iз-за їх високої вартостi. |
Інформація про основні засоби емітента, включаючи об'єкти оренди та будь-які значні правочини емітента щодо них; виробничі потужності та ступінь використання обладнання; спосіб утримання активів, місцезнаходження основних засобів. Екологічні питання, що можуть позначитися на використанні активів підприємства, інформація щодо планів капітального будівництва, розширення або удосконалення основних засобів, характер та причини таких планів, суми видатків, в тому числі вже зроблених, опис методу фінансування, прогнозні дати початку та закінчення діяльності та очікуване зростання виробничих потужностей після її завершення |
Основнi засоби емiтента знаходяться в задовiльному станi. Оренда основних засобiв не здiйснюється, також в звiтному перiодi не було значних правочинiв емiтента щодо основних засобiв.
Виробничi потужностi в цiлому задовiльняють потреби пiдприємства. Спосiб утримання активiв полягає в тому, що активи пiдприємства щорiчно iнвентаризуються, їх вартiсть вiдображається в балансi пiдприємства. Мiсцезнаходження основних засобiв вiдповiдає фактичнiй адресi пiдприємства.
На думку Емiтента екологiчнi питання не позначаються на використаннi активiв пiдприємства.
На даний час Товариство не має планiв щодо капiтального будiвництва, розширення або удосконалення основних засобiв, так як такi плани потребують значних грошових вкладень та залучення кредитних ресурсiв, вартiсть яких є високою. |
Інформація щодо проблем, які впливають на діяльність емітента; ступінь залежності від законодавчих або економічних обмежень |
Iстотною проблемою є вiдсутнiсть замовлень з гарантiєю оплати.Основними проблемами, що впливають на дiяльнiсть товариства, є в першу чергу, низький рiвень платоспроможностi споживачiв послуг пiдприємства, змiни в податковому законодавствi щодо посилення податкового тиску, складностi пошуку нових та розширення старих ринкiв збуту.
Також iстотними проблемами, що впливають на дiяльнiсть емiтента, є несвоєчаснi розрахунки замовникiв за виконанi роботи, а також частi змiни в податковому законодавствi.
Ступiнь залежностi вiд законодавчих або економiчних обмежень Товариством не вивчена. |
Інформація про факти виплати штрафних санкцій (штраф, пеня, неустойка) і компенсацій за порушення законодавства |
Штрафи та компенсацiї не виплачувалися |
Опис обраної політики щодо фінансування діяльності емітента, достатність робочого капіталу для поточних потреб, можливі шляхи покращення ліквідності за оцінками фахівців емітента |
Фiнансування дiяльностi Товариства здiйснюється за рахунок отриманих коштiв вiд виконаних робiт, наданих послуг на умовах госпрозрахунку .
Робочий капiтал достатнiй i вiдповiдає поточним потребам пiдприємства, можливi шляхи покращення лiквiдностi за оцiнками фахiвцiв емiтента полягають в проведеннi заходiв по збiльшенню об'ємiв реалiзацiї, вiдмови вiд зайвих витрат, змiни цiнової полiтики. Для забезпечення безперервного функцiонування пiдприємства як суб'єкта господарювання необхiдним є придiлення вiдповiдної уваги ефективнiй виробничiй дiяльностi, пошуку резервiв зниження витрат виробництва та погашення поточних зобов'язань. |
Інформація про вартість укладених, але ще не виконаних договорів (контрактів) на кінець звітного періоду (загальний підсумок) та про очікувані прибутки від виконання цих договорів |
Укладених, але не виконаних договорiв немає |
Стратегія подальшої діяльності емітента щонайменше на рік (щодо розширення виробництва, реконструкції, поліпшення фінансового стану, опис істотних факторів, які можуть вплинути на діяльність емітента в майбутньому) |
Розвивати ринок збуту сiльскогосподарських послуг на iншi регiони. |
Опис політики емітента щодо досліджень та розробок |
Товариство не здiйснює i не планує здiйснювати дослiдження та розробки, витрати на дослiдження та розробки за звiтний перiод вiдсутнi. |
Інформація щодо судових справ, стороною в яких виступає емітент, його дочірні підприємства або його посадові особи (дата відкриття провадження у справі, сторони, зміст та розмір позовних вимог, найменування суду, в якому розглядається справа, поточний стан розгляду). У разі відсутності судових справ про це зазначається |
Судовi справи, стороною в яких виступає емiтент, вiдсутнi. |
Інша інформація, яка може бути істотною для оцінки інвестором фінансового стану та результатів діяльності емітента, у тому числі, за наявності, інформацію про результати та аналіз господарювання емітента за останні три роки у формі аналітичної довідки в довільній формі |
Iнша iнформацiя для iнвесторiв вiдсутня |
|